środa, 11 stycznia 2012

Najlepsze filmy postapokaliptyczne

Top 13 filmów o tematyce postapokaliptycznej.

Na miejscu 12 plasujemy The Book of Eli - Księga ocalenia z 2010 roku.Samotny wędrowiec przemierza wyludnione pustkowia
12 Omega Doom - Apokalipsa z 1997 roku.

Wojna atomowa prawie całkowicie wyniszcza gatunek ludzki. Władzę przejmują cyborgi, które mają doszczętnie pozbyć się ludzi. Jeden z cyborgów, Omega Doom, po wypadku staje u boku nielicznych partyzantów, którzy usiłują przywrócić dawny ład.11 The Quiet Earth z 1985 roku.

Zac budzi się pewnego dnia i spostrzega, że jest jedynym człowiekiem na Ziemi. Za całkowite wyludnienie Ziemi prawdopodobnie odpowiedzialny jest eksperyment rządowy, z którym był związany. Bohater filmu postanawia wyjaśnić całą sytuację.10 The Postman - Wysłannik przyszłości z 1997 roku.9 Steel Dawn - Stalowy świt z 1987 roku.8 On the Beach - Ostatni brzeg z 1959 roku.7 Waterworld - Wodny świat z 1995 roku.6 A Boy and his dog - Chłopiec i jego pies z 1975 roku.5 Logan's Run - Ucieczka Logana z 1976 roku.4 The Omega Man - Człowiek Omega z 1971 roku.Oraz jego remake

I Am Legend - Jestem legendą z 2007 roku.Można też wspomnieć film o podobnej tematyce The Last Man on Earth - Ostatni człowiek na Ziemi z 1964 roku.

3 The Road - Droga z 2009 roku.2 Mad Max cała seria - Mad Max z 1979, Mad Max 2 Wojownik szos z 1981 roku, Mad Max pod kopułą gromu.1 Salute of Jugger - Krew bohaterów z 1989 roku.Filmy poza klasyfikacją, coś na wesoło w realiach postapokaliptycznych francuskiej produkcji Delicatessen - Delikatesy, czarna komedia z 1991 roku.

Film opowiada o właścicielu kamienicy, który morduje swoich lokatorów dla pożywienia.Nie mogło zabraknąć filmów polskiej produkcji. Filmy Piotra Szulkina O-bi, o-ba: Koniec cywilizacji z 1984 roku.

Kilka set ocalałych osób przed wojną nuklearna schowanych pod betonową kopułą ukrytą w górach. Ludzie przebywający tam w bardzo trudnych warunkach żyją nadzieją, że zostaną cudownie ocaleni przez kosmiczną "Arkę".
Oraz Wojna światów - Następne stulecie z 1981 roku.

Na ziemię przybywają Marsjanie, którzy sterują społeczeństwo poprzez propagandę telewizyjną. Przybysze z Marsa organizują powszechny obowiązek oddawania krwi, którą się żywią. Sytuację tę chce przerwać popularny prezenter telewizyjny.Seksmisja Juliusza Machulskiego z 1983 roku.

Dwaj śmiałkowie, jako ochotnicy dają się na krótki okres zahibernować. Z powodu wojny nuklearnej hibernacja trwała dużo dłużej, geny męskie zostały całkowicie zniszczone promieniowaniem, a oni są prawdopodobnie ostatnimi osobnikami płci męskiej.A co powiedzielibyście na adaptację filmową Fallouta? Krypty, mutanty, brahminy, duże skorpiony. Ja bym od razu pobiegł na premierę filmową do kina :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz